StoryEditorOCM
KošarkaKošarka

Prva pobjeda u novoj godini sjela na konto Šibenke: 'Narančasti' dvaput 'lomili' Zabok

11. siječnja 2020. - 20:53

Na konto Šibenke sjela je prva pobjeda u 2020. godini. Poslije neugodnog poraza u Gorici, 'narančasti' su upisali dva vrijedna boda kontra Zaboka. Kvrgavo i čupavo došli su Šibenčani do pobjede. Ali, kao da protiv Zagoraca tako mora biti ove sezone. Podsjetimo, njihov prvi međusobni dvoboj otišao je na stranu Šibenčana tek nakon produžetka.

U prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije uspjela ostvariti značajniju razliku. Premda su Šibenčani imali kvalitetan period igre u kojem su dobro trčali i solidno pogađali. Napravili su 'narančasti' seriju 14:2 za 18:11, ali nije im pošlo za rukom produljiti razdoblje dobre igre. Momčad trenera Edija Dželalije solidno je zaustavila ponajboljeg igrača Zaboka Luku Tomasa, no silne probleme im je radio Sven Smajlagić, inače sin našeg proslavljenog rukometaša Irfana. Smajlagić je domaćinima ubacio 12 poena u 20 minuta i bio najzaslužniji što je Zabok na veliki odmor otišao s prednošću (43:41).

Činilo se kako su domaćini 'slomili' goste u drugoj polovici treće četvrtine kada su ih pet minuta ostavili bez koša iz igre. Ili, kada su serijom 13:1 zaslužili vodstvo (60:49).

Međutim, teško ove sezone išta ide glatko 'narančastima', pa su tako i ovaj put još jednom morali 'lomiti' Zagorce. Ipak, pobrinuli su se da ne dođe do infarktne završnice, jer su pogocima Nakića, Vuke i Vladovića otišli na 72:58 četiri minute prije kraja i zaključali pobjedu.

Šibenka- Zabok 81:70 (26:23, 15:20, 19:10, 21:17)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 500. Suci: Tomislav Hordov, Josip Jurčević, Dino Vukušić.
Šibenka: Mileković (3), Šarić (4), Vuko (17), Gulin (1), Bašić, Z. Ivišić, Vraneš (17), Nakić (15), Pleadin, Vlaić, Jurković (8), Vladović (15).
Zabok: Martinko, Lisica (4), Smajlagić (22), Tomas (19), Galić (2), Lež, Ćutuk (9), Tuđen, Balaško (3), Jambrović (2), Anzulović (3), Lončar (6).

19. travanj 2024 03:18