StoryEditorOCM
Ostaloeuropsko prvenstvo u vaterpolu

Suze na kraju utakmice s obje strane: naše su tugovale, a Slovakinje plakale od sreće jer su one izborile četvrtfinale

19. siječnja 2020. - 19:06

Suze na kraju utakmice s obje strane. Naše su tugovale, a Slovakinje plakale od sreće jer su one izborile četvrtfinale, te ostvarile povijesni uspjeh. Hrvatska će na kraju razigravati za deveto odnosno deseto mjesto. Stoji, i to je već naš najbolji rezultat u povijesti nastupa na EP-ima, ali priliku za još veći nismo uspjeli iskoristiti.

Slovačkoj je igrao i neodlučan rezultat uoči utakmice odluke tko će biti četvrti, a tko peti u skupini 'A', tj. tko će u četvrtfinale, a tko u borbu za deveto mjesto. Naš izbornik Marijo Čaleta je u najavi utakmice isticao kako će svaka greška biti skupa u ogledu kvalitetom dvije podjednake reprezentacije. Na kraju je baš bilo tako. Hrvatska nije iskoristila oba peterca, a nakon neiskorištenog drugog dogodilo se i nekoliko izgubljenih (krivo dodanih) lopti kojim smo prokockale priliku za pogodak s igračicom više odnosno 'gurnule' Slovačku u kontru dva na jedan. S druge strane nije bilo ni sreće. Slovačka, koja je povela s 1:0, na 3:3 je izjednačila nakon što se lopta od stative odbila u leđa Aleksandre Ratković, naše vratarke te završila u mreži.

Naše su odlično otvorile utakmicu, te nastavak utakmice. Prvu četvrtinu dobile su s 3:1, a s dva pogotka na početku treće četvrtine imale vodstvo 6:4. Vodile su i sa 4:3. Na kraju treće četvrtine slavili smo Ratković, koja nije dozvolila da Slovačka već tad ode na plus dva, a u zadnjoj četvrtini Slovačka je slavila svoju kapetanicu Kristinu Horvathovu, koja je obranila oba peterca (Emi Miljković pri rezultatu 6:6 krajem treće četvrtine te Ivana Butić početkom posljednje četvrtine pri vodstvu Slovačke 7:6), zatim koja je još nekoliko puta bacila naše u očaj te s ukupno jedanaest obrana bila najzaslužnija za uspjeh svoje reprezentacije.

Semafor

Slovačka – Hrvatska 9:7 (1:3, 3:1, 3:2, 2:1)
BUDIMPEŠTA Duna Arena. Gledatelja 400. Sudac Sebastien Dervieux (Francuska) i sutkinja Marcela Mauss (Njemačka).

SLOVAČKA: Kissova, Kovacikova (1), Kurucova (1), Garancovska, Junasova (1), Sedlakova, Peckova (1), Kolarova (1), Stankovianska (2), Majlathova, Katlovska (2), K. Kissova, Horvathova (11 obrana). Izbornik: Milan Henkrich.

HRVATSKA: Ratković (9 obrana), Miljković (2), Miroslavić, Carević (3), Lordan (1), Skelin (1), Topić, D. Butić, Bukić, I. Butić, Barišić, Božan, Trojan Jimenez. Izbornik: Marijo Ćaleta.

Igračica više: Slovačka 7/2, Hrvatska 6/1. Peterci: Slovačka 1/1, Hrvatska 2/0.